Publisert: 21.12.2009 - Endret: 21.12.2009
Limerick i La Dolce Roma!

For vel ett år siden hadde 3STB en ukes tur til Roma. Vellykket på alle måter. Mange nye inntrykk som setter i gang tankene og fantasien. Det som var oppsiktsvekkende var at Italia virket på noen elever på samme måte som landet og byen må ha virket på salig Henrik Ibsen. Som kjent skrev han noen av sine mesterverk i Roma.
Ivar Anderssen


Åsmund SlettenDen eksotiske atmosfæren fikk Åsmund Sletten til å produsere et lite mesterverk i den store limerick-konkurransen.

Forhistorien: En gutt i klassen- anonym- ønsket å få en skikkelig gammeldags barbering, men barbereren var uheldig og ga den eventyrlystne et lite kutt.

Noen jenter med grusom humoristisk smak fikk innbilt stakkaren at HIV Aids nærmest var uunngåelig. Hendelsen la grunnlaget for dette vinnerdiktet:

En skjeggete kar i frå Næs

drog tæl Rom for å barbere sitt fjæs,

men han vart nok lurt

for høvel’n var ei skurt,

Og nå har’n sjukdom med fræs!




3stb i Roma 2008




Søk
Kontakt oss
Ringsaker videregående skole
Skolevegen 16
2380 Brumunddal
 
Tlf: 62 35 58 00
Faks: 62 35 58 01
Ansvarlig redaktør: Knut Dieseth
Copyright: Ringsaker videregående skole
Webmaster: Erik Eriksen